+ a resztli:
[Ulpius-ház, 2010.]
Sokkoló lesz, de a szakma (a könyv eladása) szempontjából profin megírt munka, ha ez kell a 16 éves tiniknek, akkor ezt kell kiadni. A krimibe áthajló könnyed történet két hőse egy picsalány és egy trendi melegfiú, ahogy kell. Komoly szexjelenettel indul, de aztán lekopik a smink és persze, alatta egy valójában kedves (hmm) talpraesett kamaszlány lapul.
A mai kamasz(lány)oknak, akiknek szerepjáték az élet – haverokbulifanta, valszeg menő lesz. Nekem még a Delfin-sorozat kamaszregényei jutottak, de ez meg is látszik rajtam… Kérdés, a kor határozza-e meg az ifjúsági irodalmat, vagy viszont?
(Na ennél többet, ennyi idő után, nem tudok, de nem is akarok róla írni.)
*
[M. Nyelv és Kultúra Nk. Társ. Anyanyelvi Konf., 2010.]
Pomogáts Béla (szerk.): Nyelvhaza – százhárom vers a magyar nyelvről
Van bőven előzménye az ilyesminek, pl. itt vagy itt.
Ezen túl meg kell jegyezni, a 103 mű nem csak vers, akad pár próza is, fura mód ezek is költőktől (JA, Juhász F. stb.)
A versek közt bőven van tragikus – magyar sors-fátumos: afféle Herdernek beintő jellegű, meg akadnak szelídebbek is, nekem ezek jobban tetszettek – de bevallom azt is, patetikusból is van egy pár, legalábbis ez (a vád) rájuk fogható, de vállalom – ahogy azt is, hogy legkedvesebb verseim ezek közt vannak (Faludy Györgytől és Fehér Ferenctől – ő a vajdasági költő, nem a filozófus, Heller Ágnes férje, teszem hozzá,. mert sajna kevesen ismerik).
olvasónapló resztli r_lakatos_levente k:ulpius_ház m:antológia m:regény_ifjúsági m:vers r:pomogáts_béla
Mondd! (köszönet minden beszólásért!)